Nabízím Vám ...

- rehabilitační masáže

je to tak trochu vymyšlený pojem.Jde o masáž,která je sestavená z různých masážních technik a hmatů podle zkušenosti maséra.Hodně lidí se bojí příliš razantní masáže. Já sama volím raději techniky a hmaty „jemnějšího“ rázu,které pomůžou uvolnit svalové napětí na bázi reflexní reakce. Provádí se nejčastěji např. při bolestech hlavy, zad, šíje,nebo při celkové fyzické a psychické únavě.

Kdy neprovádět

akutní onemocnění (virózy,angíny,horečnaté onemocnění), kožní onemocnění (v akutním stavu)

- manuální lymfodrenáž

ovlivňuje povrchový lymfatický systém, který je velice jemný, síťovitě rozprostřený v každé tkáni našeho těla. Proto i lymfodrenáž je jemná a pomalá masáž. Má přesně daný sled hmatů prováděných určitým směrem, tlakem, s určitým počtem opakování a to tak, aby se přebytečná lymfa z tkání dostala do lymfatických cév a uzlin (tzv. hluboký lym. systém), a následně do krevního oběhu a ledvin. Tím se navodí detoxikace (vyčištění) organismu, zlepší se metabolismus a velkou měrou se ovlivní i imunita. Po masáži dochází k odvodnění organismu. Aby nedošlo k postupné dehydrataci, je nutné dodržovat pitný režim. Lymfodrenáž není otázkou jedné návštěvy terapeuta. Pro dobré výsledky je třeba prodělat celou kůru. Počet procedur se odvíjí od stavu klienta, většinou jde o 5-10 procedůr v průběhu 1-3 týdnů. Posléze je možné opakovat jednou za určitý čas celou kůru, nebo pravidelně docházet jednou měsíčně na jedno sezení.

Účinky masáže

Využití v kosmetice

Lymfodrenáž a těhotenství

názory se různí, nastávájící maminka vše musí konzultovat předem s ošetřujícím lékařem. Vesměs platí, že 1-3 měsíc se nedoporučuje. Ve vyšším stupni těhotenství lze provádět např. lymfodrenáž dol. končetin. V období kojení se masáž nedoporučuje. Přesně se neví zda toxické látky přecházejí do mléka,nebo ne, ale stává se, že dítě následně mléko odmítá a dochází i k předčasnému ukončení kojení.

Kdy neprovádět

akutní bakteriální a virová onemocnění, akutní kožní onemocnění, onemocnění ledvin a jater, srdce, štítné žlázy, nádorová onemocnění, při menstruaci

- měkké techniky

touto technikou se uvolňuje napětí kůže a podkoží, avšak ovlivní se i svalové napětí, ba dokonce i činnost vnitřních orgánů. V napětí,tuhosti či citlivosti kůže se můžou projevit různé neduhy vašeho těla. Masáž se provádí na sucho,jemnými,pomalými hmaty.Dobře se u ní odpočívá a jde o velmi přijemnou záležitost .Provádí se všude tam kde klasická masáž není vhodná např. funkční blokády, některá chronická kloubní onemocnění, degenerativní onemocnění pohybového aparátu,stavy po úrazech atd.

Kdy neprovádět

horečnáté stavy, akutní onemocnění, akutní kloubní záněty, nádorové procesy, čerstvé úrazy

- míčkování

měkké pohlazení je vždy přijemné.Obzvlášť pokuď vám není dobře. Když to někdo umí, musí to být i účinné. Provádí se pomocí molitanových míčků. Míčkování využívá teorii podle níž je komprese tkání střídána s relaxací. Je to masážní technika podmiňující nádech a uvolňující výdech, a tím se zvyšuje vitální kapacita plic. Přímý účinek má i na kosterní svalstvo,navozuje správné držení těla a celkové zlepšení zdravotního stavu.Provádí se u onemocnění dých. cest(astma), u alergiků(senná rýma), u vadného držení těla, skolióz, vhodné také pro těhotné na bederní oblast páteře.

Kdy neprovádět

akutní stavy, kožní onemocnění, čerstvé úrazy

- kinezio-taping

Správnou aplikací vhodné techniky kineziotapu na postiženou oblast aktivujeme reflexní odpověď organismu s cílem odstranit patologické změny, čímž umožníme pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu. Prostřednictvím kineziotapu dosahujeme redukci bolesti, otoku a zánětu, relaxace svalu při přetížení či facilitace svalu při jeho oslabení, centrace kloubu, zlepšení rozsahu pohybu, snížení možnosti svalových křečí a zranění.

Kineziotape je pružný a tudíž neomezuje hybnost, ponechává se na kůži po dobu 1-5 dní, aplikace se může opakovat či libovolně kombinovat.

Kdy použít

Kdy neprovádět

hnisavé kožní projevy, vystouplá znaménka, bradavice, nezhojené jizvy, otevřené rány, varixy, akutní trombózy, alergická reakce na tape

- prodej

- dárkové poukazy

možnost zakoupení dárkových poukazů podle přání klienta